Iskolánkról

A Bársony János Általános Iskola a belvárosban, jól megközelíthető helyen található. 8 évfolyamos, 16 tantermes korszerűen felszerelt és otthonosan berendezett lakótelepi oktatási intézmény.

Tágas, impozáns aulája sok rendezvényünk színtere. A tantermek szépek, rendezettek, barátságosak. Tornateremmel, tornaszobával, 600 adagos főzőkonyhával rendelkezünk. Saját könyvtárunk délutánonként tanulóink kedvenc tartózkodási helye.

Sok új, korszerű dokumentum is megtalálható itt: videó, CD, számítógép és Internet is segíti a tanulók tudásának gyarapítását. Környezetünk tágas, játszó-és sportudvarunk tiszta, rendezett. Iskolánk nevelő-oktató munkája gyermekközpontú, családias, nyugodt hangulatú. Intézményünkben állandó délelőttös oktatás folyik. Az alsó tagozaton napközis ill. iskolaotthonos ellátást tudunk biztosítani.

Célunk, hogy stabil, korszerű alapismereteket oktassunk, fejlesszük tanulóink tanulási képességeit, elősegítsük a gyermekek harmonikus testi-, szellemi-, erkölcsi fejlődését. Nyitottságunkat megőrizve keresünk minden olyan lehetőséget, amely információ-, tudás, vagy élménytöbbletet jelenthet tanulóink számára.