1989 óta január 22-e a magyar kultúra napja. Sok helyen tartanak megemlékezéseket, kulturális rendezvényeket a Himnusz megírását üdvözölve. Előtérbe kerül a több mint ezer évre visszanyúló magyar kultúra, mint a nemzeti identitás és nemzeti összetartozás egyik alappillére. Számos rendezvény, kiállítás, könyvbemutató, valamint művészeti esemény megtartása mellett január 22-e alkalmával adják át a magyar kultúrával kapcsolatos díjakat is. A mi iskolánk erre az évfordulóra olvasás versenyt szervez a felső tagozatos diákok számára, melyre általában egy regény és több novella elolvasásával készülnek tanulóink.

A verseny eredményei:

I.helyezett: Braun Amélia

Mustos Zsófia

Varga Réka

II.helyezett: Bűti Amira

                Nagy Hanna

                Vitkolczi Luca

III.helyezett: Cseri Nikoletta

                Búza Virág

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük