Iskolánk karácsonyi lelkinapján Ft. Gubala Róbert atya készített fel minket a karácsony szent üzenetének befogadására. A nap zárásaként iskolánk dráma szakkörösei, énekkarosai, valamint a Garabonciás Művészeti Iskola tanári zenekara egy megható történet felelevenítésével kívánt áldott karácsonyt és boldog új évet a jelenlévő gyerekeknek, nevelőknek és szülőknek.

Karácsony előtt néhány nappal igazán fontos üzenetet hordoz ez a sokak által ismert Andersen -mese. A kis gyufaárus lány bennünk is vevőt keres, portékája pedig maga az evangélium: a Megváltó megkönyörült rajtunk, és megszületett egy rongyos istállóban.

Hans Christian Andersen: A kis gyufaárus lány című meséje adta a keretjátékot a műsornak, nem is igazán keretjáték, hisz a két történet a betlehemesek jelenléte, nem szűnt meg a mesében sem, a dramaturgia folytán a két történet eggyé vált és a betlehemi istálló a jászolban nyugvó kisdeddel a karácsony szent estéjének története teljessé vált.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük