Iskolánk első lelkinapjára nagyszerdán került sor. Húsvéti készületünkben az első két órában tanítóink, tanáraink foglalkoztak diákjainkkal. A nap folytatásaként szentmisén vettünk részt, melyet Főtisztelendő Gubala Róbert atya iskolánk lelkipásztora mutatott be. A misén iskolánk nevelői és tanulói egyaránt részt vettek, a tanulók közül pedig többen szolgálatot teljesítettek a liturgián is.  Ezt követően élő keresztutat mutattak be diákjaink. Nagyböjti lelkinapunk alkalmat adott arra, hogy közelebb kerüljünk Jézus értünk vállalt kínszenvedéséhez. A Jézus keresztútját végigkísérő emberek szerepébe bújva élhettük át a nagypéntek történetét, hogy mi is szívünkbe zárhassuk az értünk vállalt áldozatot. Jézus keresztjének fényében kell meglátnunk egymás fájdalmát, és felvennünk egymás terhét. Lélekben megerősödve, és számos élménnyel gazdagodva zártuk a lelki napot.

434199912_948206879831323_436575294287510464_n

kép 1 / 64

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük