A XXIV. Almásy László Egyházmegyei Földrajzversenyt idén is a Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola szervezte meg. A verseny témája a Bükk-hegység és a sivatagok volt.
A XXIV. Almásy László Egyházmegyei Földrajzversenyt idén is a Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola szervezte meg.
A verseny témája a Bükk-hegység és a sivatagok volt. Az előzetes online fordulón az egyházmegye 31 csapata vett részt, amelyek közül iskolánk két csapata is a legjobb 12 közé jutott, így meghívást kaptak a döntőre.
A forduló során a tanulók az online feladatlap kitöltése mellett cseppkőbarlang-makettet is készítettek. Sajnos betegség miatt néhány tanuló nem tudott részt venni a versenyen, de szerencsére sikerült helyettesítést megoldani, így mindkét csapatunk részt tudott venni a döntőn. A döntőt 2026. május 8-án, péntek délután a miskolci Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskolában rendezték meg. A jó hangulatú versenyen tanulóink ügyesen szerepeltek, szépen helytálltak a mezőnyben.
A Bársony János Római Katolikus Általános Iskola csapatai a 8. és a 10. helyezést érték el.
A versenyen részt vevő tanulók: • Greschner Levente • Kovács Dávid • Seszták Balázs • Imre Boglárka • Kormos Balázs • Vitkolczi Luca
Gratulálunk tanulóinknak a szép eredményhez!





















